Erzurum Valiliği 2013 Yılı Dördüncü AB UDYK Toplantısı Gerçekleştirildi
Erzurum Valiliği 2013 yılı dördüncü AB UDYK Toplantısı 26 Kasım 2013 tarihinde İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Hilmi Yamlı'nın başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarının ardından Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Yunus Yılmaz tarafından AB Mali Yardımları ve Erzurum'da yürütülmekte olan projeler hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Toplantı 2013 yılı içerisinde Erzurum ilinde farklı kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülmüş olan projeler ile ilgili bilgi verilmesiyle son buldu.
Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi kapsamında yerel düzeyde AB ile ilgili konularda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla yılda dört defa düzenli aralıklarla Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantıları yapılıyor.