IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Bulgaristan Ulusal Küçük ve Orta Boy İşletmeler Birliği Yanbolu Şubesi ortaklığı ile gerçekleştirilen “Kadın Girişimcilerin Sınır Ötesi İşbirliği- İş Dünyasında Elele” isimli projenin kapanış konferansı 29 Kasım 2013 tarihinde Margi Hotel’de yapıldı.
Proje süresince 20 Türk ve 20 Bulgar kadın girişimciye Finansal Yönetim, Genel Muhasebe, Uluslar Arası Muhasebe, Gümrük İlişkileri Ve Uygulamaları, Uluslar Arası Pazarlama gibi konularda eğitimler verildi.
Toplantıda Proje Koordinatörü Prof. Dr. Kıymet Tunca ÇALIYURT, Proje Eğitim Koordinatörü Metin CENGİZ, Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Kenan KARAKUŞ, Bulgaristan Proje Koordinatörü Eleonora NEGULOVA, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Birliği Odaları Genel Saymanı Ülkü SÖNMEZ, Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Müjgan TATLI ile Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN birer konuşma yaptılar.
Özkan yaptığı konuşmada Sınır Ötesi İşbirliği Programlarının öneminden bahsederek kadınların içinde yer aldığı her projeye her zaman destek verdiklerini belirtti. Kadınların bu tür projelerin içinde yer almasıyla dünyanın ve geleceğimizin olumlu yönde değişeceğini ifade etti.