X
Haberler
Bilecik İli 2012 Yılı 1. AB UDYK Toplantısı Gerçekleştirildi

Published on 25 Temmuz 2012 Çarşamba

Bilecik İli 2012 Yılı 1. AB UDYK Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı 12.07.2012 tarihinde Söğüt Kaymakamı, İl AB Daimi Temas Noktası ve Vali Yardımcısı Vekili Vural Karagül başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhalik Bakır, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, kaymakamlar, kurul üyesi daire müdürleri, diğer ilgili kurum ve birim görevlileri, STK temsilcileri ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden bir grup öğrenci katıldı.

       Vali Yardımcısı Vekili Vural Karagül toplantıyı açış konuşmasında; Avrupa Birliğine katılım sürecinin ilimizde doğru bir şekilde anlaşılabilmesini ve ilimizin çeşitli hibe programlarından yararlanmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantılarında bugüne kadar katılımcılara, Avrupa Birliği ve kurumları, işleyişi, Avrupa Birliği sürecinde tarım, çevre ve AB Müktesebatı konularında bilgilendirme amaçlı sunumlar yapıldığını belirterek, bu toplantıda ise Ulusal Ajans, Hayatboyu Öğrenme, Gençlik Programları ve son teklif çağrıları hakkında Kurul üyelerini ve diğer katılımcıları bilgilendirme amaçlı sunumlar yapılacağını söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti:

    AB Eğitim ve Gençlik Programları ile ilgili doğru bir bilgilendirme yapılması için toplantıya davet edilen Ulusal Ajans uzmanları tarafından yapılacak sunumların içeriği dikkate alınarak, Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu üyesi kurumların yanı sıra mümkün olduğu ölçüde diğer ilgililerin katılımlarının sağlanmasına da çalışılmıştır" dedi.

     Ulusal Ajans Uzmanı Dr. Rana Kasapoğlu Önder, Ulusal Ajans hakkında bilgi verdikten sonra Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında Comenius, Erasmus, Leonardo ve Grundtvig programları ile Jean Monnet Burs Programı ve Ortak Konulu programlar ile ilgili ayrıntılı bilgi sundu, 7 Kasım 2012 tarihinde Bilecik’te Ajans olarak bilgilendirme toplantısı yapacaklarını belirtti ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

      Yine Ulusal Ajans Uzmanı Özlem Öğütoğulları Gençlik Programları kapsamında tüm gençlere tanınan fırsatları, eylem türlerini, projeleri anlattı ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birim Sorumlusu Mustafa Kan tarafından, başta Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Hibe Programı ve Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Hibe Programı olmak üzere son proje teklif çağrıları konusunda katılımcıları bilgilendirmek amacıyla  sunum yapıldı.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (3274)
Print
Etkinlik Takvimi
«Mart 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !