X
Haberler
AB Katılım Öncesi Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Published on 27 Ocak 2011 Perşembe

AB Katılım Öncesi Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantı Öncesi Sayın Valimiz Şemsettin UZUN’u Makamında Avrupa Komisyonu Türkiye Delagasyonu Prof. Dr. Mustafa BALCI ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Başmüfettişi Celal POLAT ve Uzmanlar ziyaret ettiler.

Ziyaret sonrası Heyet tarafından, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Potansiyel Hibe Başvuru Sahiplerine Yönelik Bilgilendirme ve Eğitim Faaliyeti toplantısı 100.Yıl Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Haldun AKSALMAN, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri ve AB Proje Görevlileri ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasından sonra   Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Prof. Dr. Mustafa Balcı AB’nin desteklediği üç proje programının bilgilendirme toplantısı için geldiklerini ifade ederek “Bu hibelerden Çankırı’nın daha büyük oranda faydalanabilmesini sağlamak ve buradaki istihdam ve mesleki eğitim konusundaki yatırımların yönlendirilmesi, altyapısının hazırlanması ve Çankırı insanının yaşam şartlarını, istihdamını iyileştirmek ve Çankırı’yı layık olduğu yaşam standartlarına getirmek amacımız olmalıdır. Bu projelerimiz üç tane ile sınırlı değil. Önümüzdeki günlerde de yeni projeler devreye girecek. Biz sadece yol göstermek için buradayız. Çankırı Karatekin Üniversitesi bu konuda Kurumlara ve Sivil Toplum Kuruluşları’ na önderlik edebilir” dedi.

AB ile yoğun müzakereler sonrası paraları Türkiye’ye getirdiklerini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Başmüfettişi Celal Polat “Çankırı ilinin de içinde bulunduğu 43 İl’de bu yardımlar yoğunlaşacak. 12 Şubat’ ta başlayan bu çağrılar sonrası Çankırı ilinden de mümkün olduğunda çok fazla ve kaliteli proje teklifleri beklemekteyiz. AB projelerinden yararlanmak için bir ekiple çalışma yapın. Para var, kurumsal yapı var, insan kaynağı var, proje üretmek için sorunumuz olmadığı gözüküyor.” dedi.

Vali Yardımcısı Haldun AKSALMAN “Bir başkasının derdine çare olacak projeler değil, Anadolu insanın sorununu çözecek projeler üretmeliyiz. Kendi manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. İyi projeler ortaya koyarak, bu hibelerden en yüksek düzeyde yararlanmalıyız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İş Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı uzmanları tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşvik Edilmesi, Kadın İstihdamının Teşvik Edilmesi, Hayat Boyu Öğrenim Hibe programları hakkında sunumlar yapılarak katılımcılar bilgilendirildi. Hibe Başvuru paketinin incelenmesi, soru ve cevap şeklinde toplantı sona erdi.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2095)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !