X
Haberler

Published on 31 Temmuz 2012 Salı

Denizli Valiliği 2012 Yılı İkinci Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

Denizli Valiliği 2012 Yılı İkinci Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurul Toplantısı

 

Denizli Valiliği Avrupa Birliği Daimi Temas Noktası’nın 2012 yılı ikinci Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ev sahipliğinde 80.Yıl Bağbaşı Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Vali Yardımcıları Halil İbrahim Ertekin ve  İsmail Tezel, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, Kaymakamlar, bazı il kurum müdürleri, TKDK İl Koordinatörü, GEKA temsilcisi,  diğer kurul üyeleri ile AB Proje Koordinatörü Bilsev Gürsan katıldı.

 

Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin konuşmasına, ev sahipliği ve desteği için İl Milli Eğitim Müdürüne  teşekkür ederek başladı ve şöyle devam etti: “Denizli’nin AB işbirliğinde geldiği noktanın kayda değer derecede ilerlediğini, kurumlar arasındaki koordinasyonun önemli olduğunu, yapılmış olan bu toplantılarla bu işbirliğinin günden güne geliştiğini belirtti. Toplantılarımızın amacı AB projelerinde yeni çağrıları canlı bir şekilde aktararak  kamu kurum ve kuruluşlarımıza faydalı olmasını sağlamaktır” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül konuşmasında; “ AB projelerinde eğitim kurumları olarak okullarımız Avrupa da ki okullarla ortak çalışmalar yaparak ülkemizde ilk uygulanmaya başladığı andan itibaren en fazla proje üretenler oldu. Böylelikle faydası yüksek geri kazanımlar sağlandı. Birçok öğretmen ve öğrencimiz izlemler ve gözlemlerde bulma şansına sahip oldu. Oralarda uygulanan öğretim programları, ar-ge faaliyetleri hakkında bilgiler elde ettiler. Avrupa ülkelerinin eğitim altyapılarını yıllar önce oturtmasına rağmen gittiğimizde bazı noktalarda onlardan daha üstün olduğumuzu gördük. Son dönemlerle diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız bizden ortaklaşa proje üretme konusunda yardım talepleri var. Belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşları ile okullarımızın ortak projeleri var. Bu toplantıların okullarımıza da büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, AB projeleri hazırlarken tüm kurumların işbirliğinin gerekli olduğunu, özellikle proje hazırlarken bilgi ve deneyim paylaşımı projenin niteliğini artıracağını ve daha çok kaynağın Denizli’ye ulaşımını sağlayacağını belirtti. Belediye olarak yapılacak projelerde ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söyleyerek Denizli Belediyenin Ab Proje çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Valilik Avrupa Birliği Proje Koordinatörü Bilsev Gürsan yaptığı konuşmasında AB projeleri ile ilgili güncel proje teklif çağrıları ve projelerin son başvuru tarihleri konularında katılımcıları bilgilendirdi.

 

İlimizde yeni teşkilatlanmış olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, kurumları hakkında bilgi verirken, başvurulabilecek AB Projeleri hakkında bilgilendirme sunusu yaptı.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2824)
Print
Etkinlik Takvimi
«Mart 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !