Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde idari kapasiteyi artırmayı amaçlayan “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi (TWIN)” kapsamında yer alan “AB Müktesebatı Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri”nin ikincisi Ankara’da 27 Kasım 2018 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği’nde (TBB) Proje ve Finansman Birimi Müdürü Cemal Baş ve Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan’ın açılış konuşmaları ile başlamıştır.
Dört gün sürecek eğitim programında, AB müktesebatı hakkında genel bilgilendirme, katılım sürecinde yerel yönetimlerin yeri ve müktesebatın uyumlaştırılması, aday ülkelerin katılım öncesi deneyimlerinin paylaşılması, yerel yönetimlerin kapasite geliştirme ihtiyaçları ve vatandaşların farkındalığının artırılması gibi konular ele alınacaktır.
TWIN Projesi “AB Müktesebatı Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri” 2019 yılında da devam edecektir.