X
Haberler
TWIN Projesinin “Şehir Eşleştirme Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri” nin İlki Ankara’da yapıldı

Published on 25 Aralık 2018 Salı

TWIN Projesinin “Şehir Eşleştirme Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri” nin İlki Ankara’da yapıldı

Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde idari kapasiteyi artırmayı amaçlayan “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi (TWIN)” kapsamında gerçekleştirilecek “Kapasite Geliştirme Eğitimleri” Ankara’da başladı. Eğitimler İstanbul, İzmir ve Antalya’da devam edecek.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, sözleşme makamının Merkezi Finans ve İhale Birimi olduğu Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi (TWIN) kapsamında verilecek Kapasite Geliştirme Eğitimlerinin birinci etabı 31 Temmuz-3 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti.

Eğitim programının ilk günü TWIN Projesi Takım Lideri Sadun EMREALP’ in proje hakkındaki genel bilgilendirme sunumu başladı. Daha sonra Prof. Dr. Birgül DEMİRTAŞ “Şehir Eşleştirmenin Kurumsal Çerçevesi” ve Fikret TOKSÖZ de “AB’ye Katılım Sürecine Odaklanan Şehir Eşleştirme” konularında bilgiler verdiler. 

 

Eğitimin ikinci gününün konularını Sinan ÖZDEN vermiş olduğu “Şehir Eşleştirmesine Tematik Yaklaşım” ve “Şehir Eşleştirme için Kapasite Geliştirme” başlıklarındaki eğitimler oluşturuyordu. 

Üçüncü gün ise “Şehir Eşleştirmenin Kurumsal Çerçevesi: Kilit Kuruluşlar ve İşleyiş” ve “Birbirinden Öğrenme” başlıkları altında Prof. Dr. Birgül DEMİRTAŞ’ ın verdiği eğitimler ile tamamlandı.

Programın dördüncü ve son gününde Sezin ÜSKENT “Kilit Paydaşların Dahil Edilmesi” konusunda, Sadun EMREALP ise “Şehir Eşleştirme Girişimlerinde Sürdürülebilirliğin Sağlanması konularında katılımcılara detaylı bilgiler verdiler. Eğitim programı sertifika töreni ile sona erdi.

Yerel yönetimlere yönelik hazırlanmış olan eğitim programında şehir eşleştirmenin kurumsal çerçevesi, AB’ye katılım sürecinde şehir eşleştirmenin rolü ve önemi, karşılıklı tecrübe paylaşımı, Türkiye’de ve AB’de kilit kuruluşlar ile paydaşlar ve sürdürülebilirlik konuları ele alınacak. “Şehir Eşleştirme Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri” nin yerel yönetim temsilcilerinin katılımları ile İstanbul, İzmir ve Antalya’da 2019 yılı içinde tekrarlanması öngörülüyor.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2657)
Print
Etkinlik Takvimi
«Mart 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !