Güney Ege Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı ile desteklenen “Liderlik ve Etkin Yöneticilik Eğitimi” projesi kapsamında; Valilik personeli yönetici adaylarına 06-07 Şubat 2018 tarihlerinde 12 saat süreli olmak üzere liderlik ve etkin yöneticilik eğitimi verildi.
Yetkin yöneticilerin yetiştirilebilmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan proje ile kurumsal hizmet kalitesinin daha üst seviyelere yükseltilmesi ve kurumlardan hizmet alan vatandaşların memnuniyetinin artırılması hedeflenmektedir.
Yöneticilik ve liderlik kavramlarının karşılaştırılması, geçmişten günümüze liderlik teorileri, etkin insan kaynakları yönetimi, kalite bilinci, değişime ve öğrenmeye açıklık, vatandaş odaklı düşünebilme, etkin zaman kullanımı, çalışanlarla iletişim gibi konuları içermekte olan eğitim, özel sektörde hizmet veren bir danışmanlık firmasının eğitimcilerinden Dr. Ayşe KOCABACAK tarafından verildi.
http://www.muglaab.gov.tr/mugla-valiligi-personeline-liderlik-ve-etkin-yoneticilik-egitimi