Yerel STK’ların Kapasitesinin ve Kamu-STK İşbirliğinin Güçlendirilmesi Projesi Antalya’da düzenlenen konferans ile başladı. Yerel STK’ların Güçlendirilmesi Projesi’nin açılış etkinliği olan konferansta kamu ve STK temsilcileri bir araya geldi.
Toplantının açılış konuşmasında AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan Antalya ilinde yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Konferansta Antalya’da yürütülen AB projeleri ile ilgili tanıtıcı sunum yapıldı.Konferans kapsamında düzenlenen panelde Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan güncel gelişmeler ele alındı. Panelde AB Bakanlığı Siyasi İşler Başkanı Ege Erkoçak AB sürecinde gerçekleştirilen siyasi reformlar hakkında bilgi verdi. Dr. M. Can Baydarol Gümrük Birliği ve ekonomik gelişmeler hakkında son gelişmeleri değerlendirdi. Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sibel Mehter Aykın Antalya’daki AB algısı ve farkındalık düzeyini katılımcılarla paylaştı.
Proje kapsamında Antalya ve İzmir illerinde STK’lara yönelik çok sayıda eğitim gerçekleştirilecek. 22 Şubat’ta Antalya’da kapasite geliştirme eğitimleriyle başlayacak eğitim dizisine toplam 340 STK temsilcisinin katılımı öngörülüyor.