Türkiye Ulusal Ajansı tarafından, Erasmus + Programına ilişkin başvuru ve uygulama prosedürleri ile başvuru formu doldurulmasına ilişkin bilgi ve tecrübelerin paylaşılması amacıyla, 24/10/2016 tarihinde Kahramanmaraş'ta bilgilendirme ve yönlendirme toplantısı yapıldı.
Kilis ilinin de katılımıyla gerçekleşen toplantıya, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişi katıldı. Toplantıda Türkiye Ulusal Ajansının ve Erasmus+ Programının genel tanıtımı ve Mesleki Eğitim K2 başvuru formunun detaylı incelemesi yapıldı. Sabah 09.30 da başlayan program 16.00 da sona erdi.