X
Haberler
“Pazarlama Uluslararasılaşma ve Kalkınma” Projesinin Ulusötesi Toplantısı

Published on 26 Temmuz 2016 Salı

“Pazarlama Uluslararasılaşma ve Kalkınma” Projesinin Ulusötesi Toplantısı

“Pazarlama Uluslararasılaşma ve Kalkınma” Projesinin Ulusötesi Toplantısı Madrid’de yapıldı. Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve Aydın Ticaret Borsası tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerin uluslararasılaşma, yeni ticari ağlar ve pazarlar geliştirme kapasitelerini artırmayı amaçlayan Avrupa Birliği Projesi olan M.I.N.D’ın üçüncü toplantısı Madrid’de 12/13.07.2016 da gerçekleştirildi. Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Proje Koordinatörü Emre Köksal Küçük ve Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ülgen, Genel Sekreter Çimen Mutlu ve Proje Personeli Çağrı Menderes, Marketing, Internationalization & Development (MIND) projesinde Madrid’de Aydın’ı temsil etti.

5 ayrı ülkeden 10 proje ortağının katıldığı Pazarlama Uluslararasılaşma ve Kalkınma projesi, Erasmus+ Mesleki eğitim Stratejik Ortaklık projesidir. Projenin amaçları kurumsal, ekonomik ve eğitim açısından istikrarlı bir Avrupa ağı oluşturmak, Avrupa düzeyinde ‘Uluslararası Pazarlama Yöneticisi’ meslek profilini analiz etmek, tasarlamak, test etmek, doğrulamak ve yaygınlaştırmak, tarımsal gıda alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerin uluslararasılaşma işlemlerini desteklemek, pazar fırsatlarını belirlemek ve ilgili stratejilerin kabulü için iç ve dış yatırım kaynaklarını analiz etmek, uluslararası pazarlama stratejilerini belirlemek, ihracat planlarının belirlenmesinde KOBİ’lere rehberlik etmek, MIND projesinde geliştirilecek yaygın eğitim standartlarının geçerliliğini sağlamak, açık öğretim materyallerini kullanarak öğrenmede dijital entegrasyonu artırmak ve KOBİ’lerin uluslararası korunmasında stratejik planlamaya yönelik rekabet edebilirliklerini sağlamaktır.

“Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve Aydın Ticaret Borsası’nın ortak yürüttüğü M.I.N.D Projesi kapsamında, internet üzerinden 5 dilde sesli görüntülü ve yazılı medya destekli ‘Açık Öğrenme Portalı (OER) İş Paketi’ üzerine çalışıldı. Veri depolama sistemi herkesin ücretsiz ulaşabileceği şekilde hazırlanıp, dış ticaret kapasitesi geliştirme alanında yenilikçi bir öğrenme çıktısı olarak Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ve Aydın Ticaret Borsası işbirliğinde; ilimiz ve Türkiye’nin hizmetine sunacaktır. Bu hizmet bu proje kapsamında üretilecek çıktılardan sadece biri olup, proje süresince dış ticaret, pazarlama ve uluslararası pazarlama müdürü yetkinliklerini geliştirecek ve nitelendirecek birçok hizmet de beraberinde Aydın’a kazandırılacaktır.

Madrid toplantısında proje sayfasında bilgi için gazete yayınlaması kararı alınmıştır. Gazetenin ilk sayısına ulaşmak için tıklayın:
http://c6d8g.s56.it/f/rnl.aspx/?hif=wwuys3c&ih=u2.i0=_wz0a8.&x=pv&=&x=pv&bl&ed4r.bd4d&&x=pp&s/dj.fcgjc2&x=pv&hNCLM

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2475)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !