X
Haberler
“Güvenilir Süt Güvenilir Gelecek için Sürdürülebilir Süt Hijyeni Eğitim Modeli” Projesinin Ulusötesi Toplantısı

Published on 26 Temmuz 2016 Salı

“Güvenilir Süt Güvenilir Gelecek için Sürdürülebilir Süt Hijyeni Eğitim Modeli” Projesinin Ulusötesi Toplantısı

“Güvenilir Süt Güvenilir Gelecek için Sürdürülebilir Süt Hijyeni Eğitim Modeli” Projesinin Ulusötesi Toplantısı Hollanda’da yapıldı.
 
Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 (KA2) İyi Uygulamaların Değişimi ve Yenilik için İşbirliği Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Merkezimizce proje ortağı olduğumuz “Sustainable Milk Hygiene Training Model For Safe Milk and Safe Future” "Güvenilir Süt Güvenilir Gelecek için Sürdürülebilir Süt Hijyeni Eğitim Modeli" adlı Stratejik Ortaklık Projemizin 2. Ulusötesi toplantısı Hollanda'nın Goutum-Leeuwarden kentinde yapıldı.
 
Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan; süt hijyeni için eğitim modeli hazırlama, çiğ süt üretim sektöründeki mesleki grupların uzmanlık ve becerilerini artırma ve çiğ süt üretimini hijyen kriterleri bakımından AB standartlarına ulaştırmanın amaçlandığı projenin, 12-14 Temmuz 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen ikinci ulusötesi toplantısına; Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi koordinatörü Reyhan TÜRKMEN, proje görevlileri Sibel AYHAN ve Yaşar YILMAZ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüğünden Proje Koordinatörü Zir. Yük. Müh.İlknur BÖĞREKCİ, Proje Koordinatör Yardımcısı Ziraat Mühendisi Dr. Ebru SERTER ve Veteriner Hekim Emine KAHRAMAN;  Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Ergün Ömer GÖKSOY, öğretim üyesi Prof. Dr. Şükrü KIRKAN, S.S. ÖRKOOP Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden Veteriner Hekim Ali ÖZDEŞ ve  Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet ULUSAN, Hollanda Dairy Training Centre uzman eğitimci/danışmanları Ciska Anema ve Willem van der Bent, Almanya Akademikerbund Hamburg e.V. proje görevlisi Dr. Agr. H. Rüdiger WOLF ve Asociacesoukroméhozemědělství Českérepubliky proje görevlisi Martina BELÁSOVÁ katıldı.

Projenin faaliyet takvimi, bütçe yönetimi, raporlamalar, eğitim modülü, proje kapsamında düzenlenecek ulusötesi toplantı ve eğiticilerin eğitimi, çiğ süt hijyeni konusunda Hollanda ve Avrupa Birliğindeki kurallar, uygulamalar ve eğitimler, ortakların katkısı ve iş bölümü konularının görüşüldüğü; proje ortağı Dairy Training Centre’ın işletmelerinin ve bir süt sığırcılığı işletmesinin ziyaret edildiği toplantı katılım sertifikalarının dağıtımı ile sona erdi.

 
Sayfa Görüntülenme Sayısı (1904)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !