X
Haberler
Sosyal Etkileşim Kapsamında Ankara Valiliği tarafından Organize Edilen Yerelde AB Erasmus+ Projeleri Hazırlama Eğitimi Başladı.

Published on 20 Haziran 2016 Pazartesi

Sosyal Etkileşim Kapsamında Ankara Valiliği tarafından Organize Edilen Yerelde AB Erasmus+ Projeleri Hazırlama Eğitimi Başladı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sosyal Etkileşim Programı (SEP) kapsamında Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun koordinatörlüğü ve Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun ortaklığı ile yürütülen “Valilik ve Kaymakamlıkların Avrupa Birliği Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Yerelde AB Erasmus+ Eğitimi Ankara Kalkınma Ajansı’nda Ankara Valiliği’nin eğitim organizasyonu 20.06.2016 itibari ile başladı.

Ankara Valiliği AB Daimi Temas Noktası, Ankara Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERSAN, eğitim açılış konuşmasında; yürütülen “Valilik ve Kaymakamlıkların AB Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi”nin hem kapsam bakımından hem de uygulama açısından son derece faydalı ve önemli bir proje olduğunu ifade ederek; verimli başarılı projeler üretme konusunda da etkisinin yüksek olacağını belirtti. Projenin açılış toplantısının ve eğiticiler eğitiminin Ankara’da gerçekleştiğini, ikinci eğitimin ise Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen “AB Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi”nin olduğunu ardından proje kapanış toplantısının Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde uygulandığını belirtti. Yerelde AB Erasmus+ projeleri hazırlama eğitiminin de proje kapsamında düzenlenen bir faaliyet olduğunu vurguladı.

Katılımcı kurumlara uygulanan eğitim ihtiyaç anketleri sonuçları ışığında eğitimlerin planlandığını söyleyen Ankara Valiliği AB Daimi Temas Noktası, Ankara Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERSAN, söz konusu eğitimlerin ve Sosyal Etkileşim Programının kurumlar arası ortak çalışmalar ve ortak projeler hazırlanması için imkan sağladığını vurguladı. Bugün başlayan 5 günlük Yerelde AB Eğitimi’nin katkısı ile önümüzdeki dönem içinde son derece verimli ve başarılı projeler gerçekleştirileceğine inandığını belirtti.

Konuşmalarının sonunda “Bu projeye başından itibaren destek veren Sayın Diyarbakır Valimize ve Sayın Ankara Valimize huzurlarınızda şükran duygularımı arz etmek istiyorum. Ayrıca Diyarbakır Valiliği AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı’na, AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Sayın Başkanı’na ve uzmanlarına, Karacadağ Kalkınma Ajansı Sayın Genel Sekreteri’ne ve uzmanlarına teşekkür ediyorum. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında yer alan Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu uzmanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2782)
Print
Etkinlik Takvimi
«Kasım 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !