X
Haberler
Diyarbakır Valiliği ve Ankara Valiliği Ortaklığı ile Yürütülen Sosyal Etkileşim Programı (SEP) Projesi Kapanış Toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Published on 13 Haziran 2016 Pazartesi

Diyarbakır Valiliği ve Ankara Valiliği Ortaklığı ile Yürütülen Sosyal Etkileşim Programı (SEP) Projesi Kapanış Toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen SEP kapsamında, Ankara Valiliği’nin ortaklığı ile Diyarbakır Valiliği’nce yürütülen “Valilik ve Kaymakamlıkların AB Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi” projesi kapanış toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Kürşat Güleryüz’ün açılış konuşmaları ile başlayan toplantıya bazı İlçe Kaymakamları, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Hasan Maral, Diyarbakır ve Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Koordinatörleri, Diyarbakır Valiliği ve Kaymakamlık personelleri ile Şanlıurfa Valiliği personelleri katıldı.

Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Koordinatörü Yasemin DEMİR’in AB fırsatları tanıtım sunumu ile devam eden toplantıda, ülkemizin katılım sağladığı AB programları hakkında genel bir bilgi verilerek, Eğitim, Gençlik ve Spor Programı (ERASMUS+) ayrıntılı olarak anlatıldı.

Diyarbakır ve Ankara illerinde ortak gerçekleştirilebilecek çalışmalar ve proje fikirleri üzerinde katılımcılar paylaşımlarda bulunarak, hazırlanacak olan “Ortak Eylem Planı” nın çerçevesi belirlendi. Bu kapsamda Ankara Valiliği Proje Koordinatörü Nilüfer Yanmış, Diyarbakır ilimizde gerçekleştirilebilecek proje fikrini, hazırlamış olduğu sunum ile katılımcılar ile paylaştı.

Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Koordinatörü tarafından gerçekleştirilen sunumda, projenin amaçları, gerçekleştirilen faaliyetleri ve proje çıktıları hakkında bilgi verilerek iki Valiliğin ortaklığı ile yürütülen proje değerlendirildi.

Kurum Ziyaretleri ile devam eden “Çalışma/Değerlendirme ve Kapanış Toplantısı” programı Şanlıurfa’da gerçekleştirilen kültürel gezilerle sona erdi.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2566)
Print
Etkinlik Takvimi
«Kasım 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !