1.Konferans Gerçekleştirildi
Proje kapsamında 1.Konferans, 23 Şubat 2016 Salı günü Saat 10:00’te Giresun Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda(Güre Yerleşkesi) yapıldı.
Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik geliştirilmiş olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (Instrument for Pre Accession-IPA)’nın “Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması için Hibe Programı” kapsamında Kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla Giresun Kızlarını Kazanıyor geliştirilmiştir. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir
Proje kapsamında 1.Konferans, 23 Şubat 2016 Salı günü Saat 10:00’te Giresun Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda(Güre Yerleşkesi) yapıldı.
HEGEM Başkanı ve Proje Yasal Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Rahman ÇAKIR’ın açılış konuşması ile başlayan program, Kişisel Gelişim Uzmanı Özden AYKAÇ’ın, “Kızlarımız ve Gelecek” konulu konferansıyla devam etti.
HEGEM Başkanı ve Proje Yasal Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Rahman ÇAKIR’ın açılış konuşması ile başlayan program, Kişisel Gelişim Uzmanı Özden AYKAÇ’ın, “Kızlarımız ve Gelecek” konulu konferansıyla devam etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir KADAKAL, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan KURT, GESOB Başkanı Ali KARA, Kent Konseyi Başkanı Uğur KARAİBRAHİMOĞLU, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir BAYRAM, Tüm Giresun Kültür-Turizm Derneği Başkanı Mehmet UZUN, davetliler, Giresun Üniversitesi akademik-idari personelleri ve öğrenciler katıldılar.