X
Haberler
Bursa Valiliği AB Online Akademi ve Yöresel Üreticiler Akademisi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Published on 12 Şubat 2016 Cuma

Bursa Valiliği AB Online Akademi ve Yöresel Üreticiler Akademisi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Bursa Valiliği AB Online Akademi ve AB Yöresel Üreticiler Akademisi tanıtım toplantısı; Sn. AB Bakan Yardımcımız Ali Şahin ve Valimiz Münir Karaloğlu ,Bursa Büyükşehir Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın  katılımlarıyla yoğun bir ilgiyle gerçekleştirilmiştir.

Bursa Valiliği AB Online Akademi ve Yöresel Üreticiler Akademisi Tanıtım toplantısı Bursa Valiliği AB Proje ve Dış İlişkiler Eğitim ve Proje Koordinatörü Dr. Arzu Erdi'nin Akademileri tanıtan sunumu ile başladı.Akademilerle gerçekleştirilmek istenenler ile  eğitim platformlarının tanıtımı ve kullanıcıların erişimi ile ilgili bilgiler verildi. Sunumun ardından Bursa Aşçılar Derneği Başkanı Reşat Kahrıman, Yöresel Üreticler Özkan Dangaç ve Kazım Özcan,Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin'in konuşmaları ile program devam etmiştir.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu; AB Online Akademi ve Avrupa Yöresel Üreticiler Eğitim Platformu  ile iki üniversite açtıklarını; ama bu üniversitelerin farkının bu üniversitelerde kontenjan sorununun, sınav sorununun, harç sorununun olmadığını belirtti. AB Online Akademi ile  bir taraftan kamu kurumlarının, yerel yöneticileri, Sivil Toplum, Özel Sektörün AB hibe ve fonlarına ulaşmada online ücretsiz olarak eğitmek üzere bu platformun oluşturulduğunu; ikinci platform olan Yöresel Üreticiler Platformunun ise; AB’den sağladığımız 400 bin avroluk bir proje kapsamında  projenin modaratörü konumunda olan Türkiye ile Yunanistan, İtalya, Slovenya, Letonya olmak üzere 5 ülkenin beraber yürüttüğü,  bir platform oluşturulduğunu belirtti.

AB Bakan Yardımcısı Şahin'de; Bu proje hem içerik itibariyle hem de çok dilli vereceği hizmet ile 81 ilimizin yanında yurt dışından da pek çok kesime hitap edeceğini, bu programa gelmeden Bursa'nın AB uyum sürecinde yaptığı katkılarla ilgili bir iki inceleme yaptığını ve  bu konuda da Bursa'nın  tam bir lokomotif il olduğunu belirterek  bu proje ile ilgili iki öneri de getirmek istediğini akıllı telefonların bu kadar hayatımıza girdiği şu dönemde, bu online eğitim ortamının akıllı telefonlara indirileceği alt yapıyı hazırlamanın iyi bir uygulama olacağını ifade etti

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2353)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ocak 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !