Adıyaman Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi ve Gölbaşı Kaymakamlığının işbirliği ile 11-14 Ocak 2016 tarihlerinde 4 gün süren Proje Döngüsü ve Yönetimi eğitimi gerçekleştirilmiştir.
Eğitim, Adıyaman Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi personeli Sevde SALMAN tarafından gerçekleştirilmiştir. Gölbaşı Kaymakamlığı Toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime Kamu Kurum ve Kuruluşu Temsilcilerinden 23 kişinin katılımı sağlanmıştır.
Eğitimde uygulamalı olarak; Birinci gün Proje Nedir , Proje Döngüsü Yönetimi, Projelerin Başarısızlık Sebepleri, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı – Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı Adımları (Paydaş, Sorun Analizi) üzerinde durulmuştur. İkinci gün Mantıksal Çerçeve Matrisinin Hazırlanması (Hedef ve Strateji Analizi, Üçüncü gün Varsayımlar, Göstergeler, Doğrulama Kaynakları , Mantıksal Çerçevenin hazırlanması sağlanmıştır. Dördüncü Gün Proje rehberlerinin ve örneklerinin incelenmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminde görev yapan Ahmet GÜNAYDIN’ın Erasmus + eğitimi ve Eurodesk Temas Noktası Adıyaman Gençlik Ve Kültür Derneğinde görev yapan Abdurrahman PARLAR’ın Eurodesk ve Avrupa Gönüllü Hizmetleri konusundaki eğitimleri ile tamamlanmış ve Gölbaşı Kaymakamı Sayın Murat ZADELEROĞLU’nun Sertifikaları vermesi ile eğitim sona ermiştir.