X
Haberler
Kahramanmaraş'ta Gençlik Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Published on 7 Mart 2013 Perşembe

Kahramanmaraş'ta Gençlik Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın desteği ile Kahramanmaraş Valiliği AB Proje Koordinasyon Bürosu tarafından organize edilen "Gençlik Programları Bilgilendirme Toplantısı" 07 Mart 2013 tarihinde Kahramanmaraş Valiliği Fikret Kiraz Toplantı Salonu'nda yapılmıştır.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı ve AB İl Daimi Temas Noktası Dr. Erkan BULGAN şunları söylemiştir:

"Avrupa’da ekonomik ve siyasi birlikteliği sağlamak suretiyle dünya barışının tesisine hizmet etmek amacıyla kurulan AB ulus üstü bir yapı konumundadır. Ülkemizin hem demokratik ve hukuki gelişiminde hem de ekonomik gelişiminde AB normları ve kaynakları bir manivela ve fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Valilik olarak ilimizin AB hibe programlarından maksimum derecede istifade etmesi için azami gayret sarf ediyoruz ve sarf etmeye de devam edeceğiz. Bu bağlamda AB Proje Koordinasyon Büromuzun gerek insan kaynakları gerek teknolojik donanım olarak yeterli seviyeye getirme çalışmalarımız son aşamaya gelmiş bulunmaktadır.

Bugün yapılan eğitim çalışması da; hem ilimizde proje kültürünün oluşmasına hizmet edecek hem de proje faydalanıcılarının birbirlerini tanımak suretiyle karşılıklı işbirliği ve dayanışma sergilemesine zemin teşkil edecektir.

Ayrıca faal internet sitemiz de, gerek projelerle ilgili haber ve duyuruların yapılması, gerekse interaktif kullanıma açık olmasından ötürü önemli bir işlev görmektedir. İlimiz, AB Bakanlığı tarafından başlatılan “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesinde” yer alan 20 pilot ilden biridir. Bu proje ile birlikte bu tür etkinlikler artarak devam edecektir".

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı uzmanlarından Doğan DURNA’nın eğitimci olarak katıldığı toplantıda, Gençlik Programları’nın tanıtımı yapılmış, bu alanda bilgi ve bilinç düzeyi artırılmış ve proje hazırlamak isteyen katılımcılara proje başvurularında izlenmesi gereken kilit hususlar anlatılmıştır.

Toplantı ile ilgili duyuru Valilik AB Proje Koordinasyon Bürosu’na ait http://abburo.kahramanmaras.gov.tr adlı internet sitesi üzerinden yapılmış ve başvurular da aynı şekilde online olarak site üzerinden alınmıştır. Toplantı sonunda katılımcılara sertifika verilmiştir.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2587)
Print
Etkinlik Takvimi
«Mayıs 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !