X
Haberler
Bosna Hersek ile Karşılıklı Projeler Geliştirilecek

Published on 30 Temmuz 2015 Perşembe

Bosna Hersek ile Karşılıklı Projeler Geliştirilecek

Vali Bektaş’ın makamında yapılan toplantıya Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Vali Yardımcısı Yakup Tat, Bosna Hersek İle İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) Genel Sekreteri Cenita Kocaman, Proje Müdürü Samir Vildiç, Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Koordinatör Vekili Buket Turamanlar, Manisa Valiliği AB Projeler ve Dış İlişkiler Koordinatörü Ural Sevener katıldı.
 
Toplantıda kendilerini kabul ettiği için Vali Bektaş’a teşekkür eden BİGMEV Genel Sekreteri Cenita Kocaman, “Bosna Hersek İle İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı olarak Sayın Valimizin önderliğinde Zafer Kalkınma Ajansı ile Bosna Hersek’teki Kalkınma Ajansı NERDA Ajansı arasında bir işbirliği geliştirmiştik. O işbirliği hızlı bir şekilde ilerledi ve kalkınma ajanslarımız ortak 2 tane proje yapmaya başladılar. Onun dışında biz Bosna-Hersek ile iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri geliştiren bir vakıfız. Sayın Valimizin de desteğini alarak Manisa Bölgesi iş dünyası ile Bosna-Hersek’in iş dünyalarını buluşturmak, bir araya getirmek istiyoruz. Bosna Hersek’teki iş fırsatlarından Manisa’daki iş dünyasının haberdar olmasını ve bundan faydalanmasını istiyoruz. Bu çerçevede hizmet veren bir sivil toplum kuruluşuyuz. Aynı zamanda üniversiteler arası işbirliği, belediyeler arası işbirliği, bizim geliştirmek istediğimiz alanlar arasında. Onu da sayın valimizin desteği ile üniversiteler arası işbirliğinin gelişmesinde vesile olarak öğrenci değişimleri, çeşitli bilimsel çalışmaların yapılması, öğretim üye değişimleri ve daha birçok sonradan gelişecek konulara aracılık etmeye geldik. Bizi kabul ettiğiniz teşekkür ederiz” dedi.
Toplantıda Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa ve Manisa Valiliği AB ve Proje Koordinasyon Merkezi ile karşılıklı olarak çeşitli konularda projelerin geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.
Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (1658)

Author: Manisa

Categories: ManisaHaber, ManisaDuyuru, MANİSA İl Sayfası

Etiketler:

Print
Etkinlik Takvimi
«Kasım 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !