X
Haberler
Bestcare Projesi İkinci Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı İngiltere’de Gerçekleştirildi

Bestcare Projesi İkinci Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı İngiltere’de Gerçekleştirildi

Author: Antalya/30 Haziran 2015 Salı/Categories: AntalyaHaber, ANTALYA İl Sayfası, ANASAYFA

Antalya Valiliğinin proje ortağı olarak yeraldığı ve Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklık programında Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nin hibe sahipliğinde iki yıl süreyle yürütülecek olan "Tamamlayıcı Terapilerle Avrupa Birliği Standartlarında Hemşirelik Bakımının Geliştirilmesi (BestCARE)" isimli çokuluslu Stratejik Ortaklık Projesi’nin ikinci ulus ötesi proje yönetim toplantısı 6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde İngiltere’nin Birmingham şehrinde yapıldı.

Projenin İngiltere ortağı Athena School of Natural Thrapies adlı kuruluşun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya hibe sahibi ve koordinatör kuruluş Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi yanısıra, yerel ortaklar Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği, Antalya Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği ile Almanya ortağı EURO-CERT Academy ve  İtalya ortağı Centro Studi Delle Professioni Sanitarie (CESPI) yetkili ve temsilcilleri katıldı.

İki gün süren proje yönetim toplantısında her bir ortak tarafından bugüne kadar gerçekleştirilen proje faaliyetlerini içerir ilerleme raporları sunuldu, yol haritası üzerinden bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalara yönelik görüş alış verişinde bulunularak bir sonraki yönetim toplantısına kadar gerçekleştirilecek faaliyetler kararlaştırıldı ve ayrıca ortaklar arasında işbirliğinin güçlendirilmesi yönünde oluşturulan iletişim platformunun detayları görüşüldü. Proje kapsamında hazırlanacak  e- öğrenme modülü, proje web sitesi ve eğitim programlarının içeriği gibi konularla birlikte, projenin yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanacak çoğaltıcı materyaller hakkında son kararlar verildi. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, proje web sitesi ve e-öğrenme modülü Temmuz ayında tamamlanarak, Ağustos ayı içerisinde eğitici eğitimlerine başlanması planlanıyor. Müteakiben bir sonraki ulus ötesi proje yönetim toplantısının 11-13 Eylül tarihleri arasında Berlin'de yapılmasına karar verildi.

Print

Sayfa Görüntülenme Sayısı (1860)/Comments (0)

Etkinlik Takvimi
«Aralık 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !