Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu” nun Kırıkkale ilinde 2015 yılı I. Dönem toplantısı 30 Mart 2015 tarihinde Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Kurul toplantısına İl AB Daimi Temas Noktası ve Vali Yardımcısı Mehmet YILDIZ, Kaymakamlar, il müdürleri, meslek kuruluşu temsilcileri ve proje ofisi uzmanları katıldı.
Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu” nun Kırıkkale ilinde I. Dönem toplantısı 30 Mart 2015 tarihinde Valilik toplantısı İl AB Daimi Temas Noktası ve Vali Yardımcısı Mehmet YILDIZ'ın açılış konuşması ile başladı.
İl AB Daimi Temas Noktası ve Vali Yardımcısı Mehmet YILDIZ'ın açılış konuşmasında " AB müzakere sürecinin kararlılıkla yürütüldüğü, ilimizde de Valiliğimiz koordinasyonunda AB boyutlu çalışmaların devam ettiğini belirterek Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği ve diyaloğun geliştirilmesi amacıyla 2008 yılından bu yana sivil toplum diyaloğu programları yürütülmekte olduğunu, Katılım Öncesi AB Mali Yardımı çerçevesinde finanse edilen bu programların dördüncüsü olan “Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu IV Projesi” ile dokuz farklı müktesebat başlığı ve politika alanında sivil toplum kuruluşları tarafından geliştirilecek projelere AB hibe desteği verilmeye devam edilecektir."
Programın devamında Valilik Proje Destek Ofisi Proje Uzmanı Dursun AÇIKGÜL tarafından Proje Faaliyetleri ile ilgili sunum yapıldı.
Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırıkkale Üniversitesi proje uzmanları tarafından kurumları bünyesinde yürütülen AB boyutlu çalışmalar ve proje faaliyetleri hakkında sunumlar yapıldı.
Toplantının son bölümünde ise bir sonraki Kurul toplantısının Haziran ayında yapılacağı belirtilerek, sonraki toplantının gündemi hakkında öneriler ve değerlendirmelerin ele alınmasıyla toplantı sona erdi.