Kocaeli Valiliği AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezinin temel hedeflerinden biri olan İlimizdeki kurumların proje yazma ve uygulama kapasitesinin geliştirmesi kapsamında Merkezimiz tarafından, Kocaeli Üniversitesinin talebine istinaden; 5, 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" ve 19-20, 26-27 Ocak 2015 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Öğretim elemanlarına yönelik “Proje Yazım Eğitimi” AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi uzmanları tarafından verildi.
Katılımcılara “Proje Döngüsü Yönetimi” ve “Proje Yazım” Eğitimi sertifikaları, Kocaeli Vali Yardımcısı Aziz İNCİ, Kocaeli İl AB Koordinatörü Enver DÜZ, Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Nilgün FIĞLALI, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cüneyt OYSU ve Teknoloji Transfer Merkezi Yöneticisi Öğr. Gör. Evren KUTLU tarafından verildi.