Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen 2014 yılı Engelli Destek Programı EDES kapsamında Valiliğimiz AB Proje Ofisi koordinatörlüğünde yürütülecek olan İlimizden 4 proje kabul edilmiştir.
2014 yılı Engelli Destek Programı EDES kapsamında; Düzce Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan 110.370,00 TL bütçeli “Geleceğe Dört Nala” adlı projesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 14.520,00 TL bütçeli “Ne Çektin Kardeşim” adlı projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 67.750,00 TL bütçeli “Hiçbir Çocuk Geride Kalmasın” adlı projesi ve Düzce Kamu Hastaneleri Birliği tarafından hazırlanan 69.000,00TL bütçeli “Engelsiz Bembeyaz Bir Gülümseme” adlı projesinin, sözleşmeleri İlimizin EDES’ten sorumlu Vali Yardımcısı Kazım Karabulut ile Düzce Belediye Başkan Mehmet KELEŞ, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Talha CEBECİ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki YILDIRIM ve Düzce Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Lütfi ÇIRAKOĞLU tarafından imzalandı.