Ankara Valiliği AB ve Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından 20-22 Ocak 2015 tarihleri arasında Ankara ilinden 20 katılımcı ile Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi düzenlenmiştir. Üç gün süren eğitimin sonunda katılım belgeleri Ankara Valiliği AB ve Projeler Koordinasyon Merkezi’nden sorumlu Vali Yardımcısı İl AB Temas Noktası Sayın Hasan Ersan tarafından katılımcılara verilmiştir.