Çanakkale İli 2011 Yılı Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Dördüncü Toplantısı Çanakkale Valisi Sayın Güngör Azim TUNA başkanlığında 28 Aralık 2011 tarihinde İl Özel İdaresi Genel Meclis Salonu'nda yapıldı.
Toplantıya kaymakamlar, belediye, kurum kuruluş temsilcileri, basın mensupları, ilçe proje ekibi görevlileri katıldı. Toplantıda kurulun önceki dönem çalışmaları, açık fon ve hibelerin tanıtımı ile Avrupa Birliği Bakanlığınca desteklenen ve tamamlanmak üzere olan "Çanakkale'nin AB Yolculuğu" projesinin faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca proje kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, proje faaliyetlerinden olan eğiticilerin eğitimi ve kaymakamlık proje ekipleri eğitimine katılanlara sertifikaları Çanakkale Valisi Sayın Güngör Azim TUNA ve Vali Yardımcısı Sayın Canan HANÇER BAŞTÜRK tarafından verildi.
Toplantıda ayrıca yenilenen www.canakkaleab.gov.tr internet sitesinin tanıtımı yapıldı ve "10 AB Kenti Sinevizyon Gösterisi" gerçekleştirildi.