X
Haberler
23 Haziran 2011 Tarihli Giresun İli İkinci AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı

Published on 24 Haziran 2011 Cuma

23 Haziran 2011 Tarihli Giresun İli İkinci AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı

Giresun Valiliği Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 yılı ikinci toplantısı 23 Haziran 2011 tarihinde Giresun Valisi Dursun Ali Şahin başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Dursun Ali Şahin başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Günay Öztürk, daire amirleri ve kurul üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasında Vali Şahin "Avrupa Birliğine uyum çalışmalarının özellikle son 10 yılda yoğunlaştığına dikkat çekerek, Türkiye'de hukuk, ekonomi, gıda, güvenlik, çevre koruma ve sosyal güvenlik alanlarında önemli değişme ve gelişmeler gerçekleştirildiğini" ifade etti. Vali ŞAHİN "Giresun Valiliğinde AB konularıyla ilgili bir uzmanın görevlendireceğini, ildeki proje kapasitesini azami ölçüde arttırmayı hedeflediklerini" sözlerine ekledi.

Valilik AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali Yılmaz, sunumunda Giresun Valiliğinin AB faaliyetleri ve çalışmaları, verilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri, Türkiye-AB ilişkileri, AB sürecinin önemi, Giresun ilinin AB sürecindeki yeri ve AB Mali Yardımları konularında katılımcılara detaylı bilgi verdi.

DOKA Giresun Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Faruk Sönmez yaptığı sunumda yatırım destek ofisinin Giresun ilindeki çalışmaları ve turizm odaklı destek almaya hak kazanan 15 projenin sözleşme aşamasından sonra proje ilerleme aşamaları hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda şu kararlar alındı:

*http://www.giresunab.gov.tr/ adresinde yayınlanan hibe programlarının, halk tarafından yerelde görünürlüğünü sağlamak için, kaymakamlıklar ile kamu ve özel kuruluşların internet sitelerinde faydalı linkler kısmında yer alması,

  • *Valilik Proje Ofisi ile ilçelerdeki kamu ve özel sektör kuruluşlarının daha sağlıklı iletişime geçebilmesi için irtibat noktalarının oluşturulması,
  • *Valilik Proje Ofisinde İl Proje Komisyonu tarafından yapılmakta olan haftalık olağan proje değerlendirme toplantısına ilgililerin katılımının sağlanması,
  • *Proje yapma kapasitesini geliştirmeye yönelik eğitim ve seminer faaliyetlerinin arttırılması,
  • *Giresun ili için hazırlanan önemli projelerin eş finansman desteği için il özel idaresi bütçesine ödenek konulması,
  • *Görele Kaymakamlığı ve Görele Belediyesine, ilçede bulunan tekerlekli sandalye kullanan özürlü vatandaşların seyahat kolaylığı sağlayacak asansörlü araç projesi yapılması. 
Sayfa Görüntülenme Sayısı (2421)
Print
Etkinlik Takvimi
«Kasım 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !