X
Haberler
TWIN Çalışma Ziyaretlerinin Dördüncüsü Çekya’ya Gerçekleştirildi

Published on 24 Kasım 2020 Salı

TWIN Çalışma Ziyaretlerinin Dördüncüsü Çekya’ya Gerçekleştirildi

TWIN Projesi dördüncü çalışma ziyareti 24-28 Şubat 2020 tarihleri arasında Çekya’ya düzenlendi. Türkiye Belediyeler Birliği, Vilayetler Birliği ve yerel yönetim temsilcilerinin Çekya’daki muadilleri ile bir araya getirilmesi suretiyle sürdürülebilir işbirliği ve ortaklık kurulması amacıyla düzenlenen ziyarete Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Vilayetler Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’nün temsilcileri, Çanakkale ve Uşak Belediye Başkanları ile Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçiliği

 Çalışma ziyaretinin birinci gününde, Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçiliği ziyaret edildi. Büyükelçi Sn. Egemen BAĞIŞ Türkiye-Çekya ikili ilişkileri, AB’ye üyelik süreci, iki ülke arasındaki ticari ile kültürel ilişkiler ve Çekya yerel yönetim yapısı hakkında heyete bilgiler verdi.

Çekya Kentler ve Belediyeler Birliği

Günün ikinci ziyareti Türkiye Belediyeler Birliği’nin Çekya’daki muadil kurumu olan Çekya Kentler ve Belediyeler Birliği’ne gerçekleştirildi. Ziyaret, Çekya Kentler ve Belediyeler Birliği Direktörü Radka Vladyková, dış ilişkiler birimi yetkilileri ile Birlik uzmanlarının katılımıyla gerçekleşti ve her iki ülkenin yerel yönetim yapıları ve kurumlar arası şehir eşleştirme faaliyetlerinin güçlendirilmesi için potansiyel işbirliği alanları hakkında görüş alışverişleri sağlandı.

Prag Belediyesi

Programın ikinci gününde heyet Prag Belediyesi’ni ziyaret etti. Bu ziyarette Prag Belediyesi Dış İlişkiler ve Protokol Dairesi Başkanı Martin Churavý ve belediye yetkilileri ile şehir eşleştirme alanında yürütülen projeler ve işbirliği yapılabilecek konularda bilgi alış verişi yapıldı.

Çekya Bölgeler Birliği

Günün ikinci ziyareti Vilayetler Birliği’nin Çekya’daki muadil kurumu olan Çekya Bölgeler Birliği’ne gerçekleştirildi. Ziyarette Çekya Bölgeler Birliği Başkanı Eva Vrbová ve dış ilişkiler departmanı temsilcileri ile sürdürülebilir işbirliği yapılabilecek ve ortaklık kurulabilecek konular hakkında görüşüldü.

Karlovy Vary Belediyesi

TWIN Projesi dördüncü çalışma ziyaretinin son gününde Prag’a yaklaşık 130 km uzaklıkta yer alan kaplıca ve termal turizminin gelişmiş olduğu Karlovy Vary Belediyesi’ne ziyaret düzenlendi. Burada Belediye Başkanı Andrea Pfeffer Ferklováve ve belediye temsilcileri ile bir araya gelen heyet belediyenin yürüttüğü projeler ve Karlovy Vary hakkında bilgi edindi. Daha sonra işbirliği yapılacak konular ve ortaklık kurulabilecek projeler ile ilgili görüşüldü. TWIN Projesi çalışma ziyareti 28 Şubat 2020’de heyetin Türkiye’ye dönmesi ile sona erdi.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (1024)
Print
Etkinlik Takvimi
«Haziran 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !