X
Haberler

Published on 27 Şubat 2020 Perşembe

“Göçmenler ve Mülteciler için E-Girişimcilik Modülü” isimli Erasmus+ K204 Projesi Çalışmaları Devam Ediyor.

Erasmus+ Programı Kapsamında yetişkin eğitimi Stratejik Ortaklıklar başlığı altında sunulan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen proje iki yılda tamamlanacaktır.

Erzincan Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Bürosu olarak proje ortağı olduğumuz Göçmenler ve Mülteciler için E-Girişimcilik Modülü” (E-Entrepreneurship Module for Emigrant and Refugees) isimli Erasmus+ projesinin üçüncü ulus ötesi “Girişimcilik Kısa Dönem Eğitici Eğitimi” İspanya’da tüm ortakların katılım ile başladı.24-28 Şubat2020 tarihleri arasında yapılacak çalışmalarla projenin müfredat hazırlama kısmı tamamlanacaktır.

 

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Erzincan Valiliği (Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu), İspanya, Slovenya ve Romanya'dan katılımcı kuruluşlar ortaklığında başvurusu yapılan, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve sözleşmesi imzalanan, ERASMUS+ Stratejik Ortaklık Programı çerçevesinde; ‘'Göçmenler ve Mülteciler için E-Girişimcilik Modülü'' isimli Projenin açılış toplantısı 06.02 2019 tarihinde Erzincan Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

            Toplantı; Vali Yardımcısı İhsan AYRANCI, Belediye Başkan Yardımcısı Halit MUTLU, Kamu Kurum Müdürleri, Erzincan Valiliği AB Ve Dış İlişkiler Bürosu, Erzincan Halk Eğitim Merkezi, Slovenya’dan Az M-Lu(Yetişkin Eğitimi Kamu Kurumu), Romanya’dan EDUNET(Yetişkin Eğitimi Kurumu-STK), İspanya’dan VALNALON(Kalkınma Ajansı) uzmanları, , Mahalle Muhtarları ve Erzincan’da yaşayan Afganistan uyruklu mültecilerin katılımları ile gerçekleşti.

            24 ay sürecek olan projenin yol haritası ve proje ortaklarının rollerinin belirlendiği çalışmalar 06-08 Şubat tarihleri arasında Erzincan Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantı süresince proje ortakları kurumlarının tanıtımını yaparak ilgili bulundukları alanda yapacakları çalışmalar hakkında bilgilendirme ve fikir alışverişinde bulundular. Projenin amaçlarına ulaşması kapsamında Göçmenler için; Temel Dil ve İletişim Modülü, Dijital okuryazarlık modülü, girişimcilik modülü, e-Girişimcilik modülleri” tasarlanmıştır. Faaliyetleri yerine getirecek Eğiticiler için ise; Temel Dil ve İletişim Eğitimi, dijital okuryazarlık Eğitimi, Girişimcilik ve E–Girişimcilik Eğitimi” ile ilgili program yapılarak görev dağılımları belirlendi.

 

Göçmen ve Mültecilere Yönelik E-Girişimcilik Modülü" projesinin “Temel Dil ve İletişim Modülü” personel eğitimi 08-12 Nisan Tarihleri arasında Romanya’da gerçekleşti.

Ev sahipliğini Romanya´da mülteci ve göçmenlerin toplumsal entegrasyonu konularında önemli çalışmalar yürüten "Edu Net Association" üstlendi. Oldukça verimli bir çalıştay gerçekleştirildi.

 

10-12 Haziran 2019 tarihleri arasında projenin “Temel Dil ve İletişim Modülü “ Fikri Çıktılar Toplantısı Romanya’da gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Romanya´da mülteci ve göçmenlerin toplumsal entegrasyonu konularında önemli çalışmalar yürüten "EduNet Association" üstlenmektedir. Toplantıda Göçmenler ve Mülteciler için hazırlanan “Temel Dil ve İletişim Modülü “ne son şekli verildi.

Erzincan Valiliği ortaklığında sürdürülen Göçmenler ve Mülteciler için E-Girişimcilik isimli projenin ikinci etabı olan Dijital Okuryazarlık çalışmaları Slovenya’nın Maribor kentinde 10-14 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

EMMR Göçmenler ve Mülteciler için Girişimcilik Modülü projemizin 3.Uluslararası toplantımızı Azm-lu ortağımızın ev sahipliğinde 19-21 Kasım 2019 da Slovenya'da gerçekleştirildi.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (660)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !