X
Haberler
Aydın İl Tanıtım Projesi Lansman Etkinliği Düzenlendi

Published on 12 Şubat 2020 Çarşamba

Aydın İl Tanıtım Projesi Lansman Etkinliği Düzenlendi

Aydın İl Tanıtım Projesi Lansman Etkinliği Düzenlendi


"Gün Aydın'la Başlar" sloganıyla yola çıkan Vali Sayın Yavuz Selim Köşger önderliğinde "Aydın İl Tanıtım Projesi Lansman Etkinliği" çok sayıda davetli konuğun katılımıyla Kuşadası'nda gerçekleştirildi. "Ege'nin Masalsı Şehrine Yolculuk" vaat edilen tanıtımda, şehrin birbirinden kıymetli tarihi eserleri, antik kentleri, muhteşem bir görsel sunumla gözler önüne serildi. En ünlü lezzet ustalarını bile şaşırtacak zenginliğe sahip olan Aydın'ın, sınırları içerisinde yetişen birbirinden değerli otları, dillere destan muhteşem güzellikteki inciri, kestanesi, zeytin ve zeytinyağında Türkiye üretiminde önemli bir paya sahip olduğu vurgulandı.

Aydın'ın böylesine doğal güzelliklere sahip olması; son zamanlarda doğal olarak dünyada hızla gelişen 'Vegan Turizmi'nin de hayli ilgisini çekiyor. Bu etkinlikte dünyanın dört bir yanındaki gastronomi meraklısı veganlara, "Türkiye'de Aydın isminde lezzet tutkunlarının uğrak yeri var, gelin buradaki kültür çeşitliliğini ve doğal güzellikleri yerinde görün" mesajı iletildi.
Hazırlanan Yeni Tanıtım Filmleri 7 Dilde Dünyayı Dolaşacak
Günümüzde medya anlayışında hızla yol alan sosyal medya için hazırlanan videoları, görsel tasarımları, logosu ve ulusal medyada yer alan reklamları konuklara tanıtıldı.
Kuşadası'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 yıldır devam eden Aydın'ın tanıtım çalışmasının sergilendiği etkinlikte konuşan Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, böylesine doğal, tarihi ve coğrafi güzelliklere sahip Aydın'da turizm sezonunun yılın 12 ayı devam etmesi gerekirken, yaz döneminden sonra kepenklerin kapatılmasının üzüntü verici olduğunu belirterek "Dünyanın 35-40 ülkesini gezdim. Türkiye'de gezmediğim şehir kalmadı. Aydın gibi her şeye sahip başka bir şehir yok. UNESCO Dünya Miras Lisetesi'ne girmiş antik kentlerimiz ve UNESCO'ya aday antik kentlerimiz var. Aydın tarımı, kültürü, antik kentleri, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra güneşi iklim ve bitki örtüsü ile Dünya'nın en güzel yerlerinden biri. Yaz dönemi sona erince turizm tesislerinin kepenklerinin kapanmasına çok üzülüyorum. Paris'ten haberimiz var ancak dibimizdeki Afrodisias, Nysa, Tralleis, Milet gibi antik kentlerimizden haberimiz yok. 12 ay turizm yapmaya çok müsait bir şehrimiz var. Ancak tanıtımda çok yetersiz kalmışız. Yaklaşık 2.5 yıl önce Aydın'da göreve başlayınca Aydın'ı tanıdıkça Aydın'ın tanıtımda çok eksiği olduğunu fark ettim. Tanıtım çalışmasına başladık. 7 ayrı dilde broşür hazırladık. Bunun yanında tanıtım malzemelerini dijital platformlara taşıdık. Her yeri bir harika olan Aydın'da turizmi 12 aya yaymayı hedefliyoruz" diyerek tanıtım çalışmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Etkinliğe AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, vali yardımcıları, kaymakamlar, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, belediye başkanları, daire müdürleri, turizm sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, oda başkanları, yerel ve ulusal basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
Sayfa Görüntülenme Sayısı (709)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !