X
Haberler
17-20 Aralık 2019 tarihleri arasında Şehir Eşleştirme Eğitimi Düzenlenecek.

17-20 Aralık 2019 tarihleri arasında Şehir Eşleştirme Eğitimi Düzenlenecek.

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından 6 Nisan 2018 itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) kapsamında Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ortaklaşa finanse etmiş olduğu projenin amacı, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde yerel düzeyin idari kapasitesini güçlendirerek, bu süreçte Türkiye’deki ve AB’ye üye ülkelerdeki yerel yönetimler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak kalıcı köprüler kurmaktır. Projeye ilişkin ayrıntılı bilgiye www.yereldeab.org.tr/sehireslestirme İnternet sitesinden erişilebilir.

Proje faaliyetleri arasında yerel yönetimlerin şehir eşleştirme alanında bilgi düzeyinin kapasite geliştirme faaliyetleri yoluyla arttırılması da bulunmaktadır. Dört gün sürmesi planlanan söz konusu eğitim 17-20 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenmesi öngörülmektedir. Eğitimde değinilecek konulara ve örnek sunumlara ilişkin bilgiye http://www.yereldeab.org.tr/sehireslestirme/Yayınlar.aspx adresinde yer alan "Şehir Eşleştirme Eğitimleri" başlığı altından erişilebilmektedir.

Eğitimde bilgi verilecek konu başlıkları aşağıdaki gibidir:
- Şehir Eşleştirmenin Kurumsal Çerçevesi: Genel Bilgiler, Kilit Kuruluşlar ve İşleyiş
- Birbirinden Öğrenme
- Özellikle AB’ye Katılım Sürecine Odaklanan Şehir Eşleştirme
- Şehir Eşleştirmesine Tematik Yaklaşım
- Şehir Eşleştirme için Kapasite Geliştirme
- Kilit Paydaşların Dahil Edilmesi
- Şehir Eşleştirme için Fon Kaynakları

Eğitimler; Valilik, Kaymakamlık, Belediye, İl Özel İdaresi ve yerel yönetim birliklerinde görevli katılımcıların başvurusuna açık olacaktır. Antalya dışından eğitimlere katılacak personelin şehirler arası ulaşım giderleri (uçak, tren veya otobüs bilet ücretleri) ve eğitim süresince konaklama masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

Toplam katılımcı sayısı 50 ile sınırlıdır. Başvuru sayısının kontenjanı aşması halinde tüm talepler değerlendirilecek ve proje bütçe olanakları çerçevesinde katılımcılara dair nihai karar verilecektir. Değerlendirme sırasında daha önceki eğitimlerde temsil edilmeyen illerin, yerel yönetimlerin birimlerinin ve bu birimlerde çalışan personelin bulunmasına; coğrafi çeşitlilik ile cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına özen gösterilmekte ve başvuru formunda belirtilen gerekçeler vb. hususlar dikkate alınmaktadır. 

Başvuru için http://bit.do/fhKxj

 

Nihai katılımcıların belirlenmesinden sonra kişilere bilgi verilecektir.

Son Başvuru tarihi: 2 Aralık 2019'dur.

Başvuru süreci tamamlandığında tüm katılımcılara bilgilendirme yapılacaktır.


Saygılarımızla,

Avrupa Birliği Başkanlığı
İletişim ve bilgi için: info@towntwinning.org

Print
Etkinlik Takvimi
«Kasım 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !