X
Haberler
Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Projesi kapsamında Ankara'da şehir eşleştirme zirvesi düzenliyor.

Published on 18 Kasım 2019 Pazartesi

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Projesi kapsamında Ankara'da şehir eşleştirme zirvesi düzenliyor.

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi kapsamında 5 Aralık 2019 tarihinde Ankara'da Şehir Eşleştirme Zirvesi düzenleniyor.

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme (TWIN) Projesinin genel amacına uygun olarak, Zirvenin başlıca amacı, Türkiye’deki ve AB üyesi devletlerdeki yerel yönetimler arasında Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecine katkı sağlaması beklenen alanlarda bilgi ve deneyim alışverişi için sürdürülebilir yapılar oluşturulmasına verilen önemin vurgulanmasıdır. Bu bağlamda, “Kentleşme, Kardeş Şehirler ve Kent Diplomasisi” başlıklı çerçeve sunum, şehir eşleştirmenin ve “Kent Diplomasisi”nin kentleşme tarihindeki ve günümüzdeki rolünün altını çizerken, bu sunumu izleyen “Şehirlerin Geleceği: Zorluklar ve Fırsatlar” başlıklı panel, ilgili tartışmaların geleceğe odaklanan bir bakış açısıyla devamını sağlayacaktır. Bu tartışmalar, sürdürülebilir kentler hedefine ulaşılmasına yönelik küresel arayış kapsamında şehir eşleştirmenin rolünü ve işlevini ön plana çıkarması beklenen “Sürdürülebilir Şehirler için Uluslararası İşbirliği” başlıklı bir sonraki panel kapsamındaki tartışmalar ile desteklenecektir. 

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından 6 Nisan 2018 itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) kapsamında Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ortaklaşa finanse etmiş olduğu projenin amacı, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde yerel düzeyin idari kapasitesini güçlendirerek, bu süreçte Türkiye’deki ve AB’ye üye ülkelerdeki yerel yönetimler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak kalıcı köprüler kurmaktır. Projeye ilişkin ayrıntılı bilgiye www.yereldeab.org.tr/sehireslestirme İnternet sitesinden erişilebilir.

Bilgi ve başvuru için bit.do/fgUeq

Kayıt süreci tamamlandığında tüm katılımcılara bilgilendirme yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Avrupa Birliği Başkanlığı
İletişim ve bilgi için: info@towntwinning.org

Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (1805)

Author: Yıldırım Gunduc

Categories: ANASAYFA HABER, ANASAYFA SLIDER

Etiketler:

Print
Etkinlik Takvimi
«Kasım 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !