X
Haberler
TWIN Çalışma Ziyaretleri Programının İkincisi Polonya’da Gerçekleşti

Published on 13 Kasım 2019 Çarşamba

TWIN Çalışma Ziyaretleri Programının İkincisi Polonya’da Gerçekleşti

Şehir eşleştirme konusunda bilgi ve deneyimi artırmak amacıyla hazırlanan TWIN Çalışma Ziyaretleri Programının ikincisi 23-27 Eylül 2019’da Polonya’da gerçekleşti. Beş gün süren çalışma ziyaretinin katılımcıları Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Vilayetler Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yerel yönetim temsilcilerinden oluşuyordu.

Varşova Türkiye Büyükelçiliği

Program, TWIN heyetinin Varşova Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaretiyle başladı. Ziyarette Büyükelçi Tunç Üğdül Polonya ve Türkiye’nin ticari ve kültürel ilişkileri hakkında heyeti bilgilendirdi.

 

Varşova Belediyesi

Heyet programın ikinci gününe Varşova Belediyesi ziyareti ile başladı. Varşova Belediyesi Başkan Yardımcısı Pawel Rabiej Belediyenin Şehir Eşleştirme ile ilgili deneyimlerini heyetle paylaştı.  Sayın Pawel Rabiej ayrıca, Londra ile yaptıkları işbirliğinden ve ortak sorunlarından kısa örnekleri katılımcılar ile paylaştı. Daha sonra heyete Varşova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen temiz enerji, çevre ve şehirlerarası ulaşım konuları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Legionowo Belediyesi

Günün ikinci ziyareti Varşova’ya yaklaşık 30 km. uzaklıktaki Legionowo Belediyesine yapıldı. Bu ziyarette ise Belediyesi Başkanı Roman Smogorzewski  Belediyenin gerçekleştirmiş olduğu eğitim ve altyapı projeleri hakkında heyete bilgi verdi. Daha sonra heyet yapılan projeleri yerinde saha ziyaretleriyle beraber inceledi. 

Sokołów-Podlaski Belediyesi

 

TWIN Çalışma Ziyaretleri Programının üçüncü gününde Varşova’dan 100 km. uzaklıktaki Sokołów -Podlaski Belediyesi ziyareti vardı. Sokołów -Podlaski Belediyesi ziyaretinde heyeti Belediye Başkanı Boguslaw Karakula karşıladı. Heyet, belediyenin etkinlikleri hakkında bilgi aldıktan sonra sürdürülebilir eğitim ve sosyal etkinlikler için dönüştürülmüş Sokołów-Podlaski sanayi bölgesindeki eski şeker fabrikasını, kütüphane olarak kullanılan eski tren garını ve atık depolama, kanalizasyon ve ısıtma konularında hizmet veren Sokołów-Podlaski su arıtma tesisini yerinde inceledi.

 

Grodzisk-Mazowiecki Belediyesi

Programın dördüncü günü heyet Grodzisk-Mazowiecki Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Yardımcısı Tomasz Krupski’den Belediyenin “Kıyı Şehirleri Ağı” ve “STK İşbirliği Programı” hakkında bilgi aldı. 

Piaseczno Belediyesi

TWIN Çalışma Ziyaretleri Programının son gününde Piaseczno Belediyesi ziyaret edildi. Aynı zamanda programın son etkinliği olan bu ziyarette Piaseczno Belediye Başkanı Daniel Putkiewicz ve diğer belediye yetkilileriyle “Avrupa Yeşil Kentleri” konusunda fikir alışverişi yapıldı. Heyet daha sonra iyi örnekleri incelemek üzere belediye tarafından gerçekleştirilen projeleri yerinde inceledi.

23 Eylül 2019’da başlayıp 5 gün süren TWIN Polonya Çalışma Ziyareti 27 Eylül 2019’da heyetin Türkiye’ye dönmesi ile sona erdi.

Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (351)

Author: cagdas.kunt

Categories: AnkaraHaber, ANASAYFA

Etiketler:

Print
Etkinlik Takvimi
«Temmuz 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !