X
Haberler
Ankara Valiliği ve Diyarbakır Valiliği      AB ve Dış İlişkiler Büroları Arasında Etkileşim Başladı!

Published on 23 Şubat 2016 Salı

Ankara Valiliği ve Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Büroları Arasında Etkileşim Başladı!

“Valilik ve Kaymakamlıkların AB Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi” Projesi Açılış Toplantısı Ankara’da gerçekleşti.

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sosyal Etkileşim Programı (SEP) kapsamında Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun koordinatörlüğü ve Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun ortaklığı ile yürütülen projenin açılış, planlama toplantısı, AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü, Ankara Valiliği ve Diyarbakır Valiliği AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcıları, Ankara İlçe Kaymakamlıkları AB ve Dış İlişkiler Bürosundan sorumlu personellerin katılımları ile 17.02.2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun katkılarıyla, Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından organize edilen “Valilik ve Kaymakamlıkların AB Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi” projesi açılış ve planlama toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERSAN ve Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Kürşat GÜLERYÜZ başkanlığında, AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü Sayın Hakan ATİK’in konuşmaları ile başlamıştır.

Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Kürşat GÜLERYÜZ ve Ankara Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERSAN’ ın konuşmaları ile devam eden toplantı, AB ve Dış İlişkiler Bürosu birim tanıtım ve proje tanıtım sunumları ile sona ermiştir.

Proje Açılış ve Planlama toplantısında söz konusu proje hakkında genel bilgi verilerek, proje fikrinin doğuşu, projenin amaçları, faaliyetleri ve projeden beklenen sonuçlar katılımcılar ile paylaşılmıştır.

Projenin genel amacı; TRC2 ve TR51 bölgelerinden Diyarbakır ile Ankara arasında ilişkilerin geliştirilmesi, bilgi ve tecrübelerin arttırılması, sosyal bağların güçlendirilmesi, bölgeler arası sosyal etkileşimin arttırılması ve sosyal sermayenin geliştirilmesiyle, bölgesel kalkınmaya katkı sunulması olarak aktarılmıştır.

 Ayrıca proje ile Diyarbakır ve Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürolarının ve Kaymakamlıkların AB hibelerinden yararlanma ve yenilikçi yöntemler ile proje uygulama, yürütme ve yönetme konusunda kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, iyi örneklerini ve tecrübelerini paylaşmaları, ortaklıklar geliştirmeleri, ortak proje hazırlıkları gerçekleştirmeleri ve sürdürülebilir ağ ilişkileri geliştirmeleri hedeflendiğine dikkat çekilmiştir.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (2490)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ocak 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !