X
Haberler
Adana İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı Kapsamında "Yerel Uyum Modeli" Hazırlıklarına Başladı

Published on 25 Temmuz 2011 Pazartesi

Adana İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı Kapsamında "Yerel Uyum Modeli" Hazırlıklarına Başladı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından finanse edilen "İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı" kapsamında "Avrupa Birliği Uyum Sürecine Yerel Uyum Modeli: Adana" projesi ile destek almaya hak kazanan Adana Valiliği, 21 Temmuz 2011 tarihinde Avrupa Birliğine Uyum, Dayanışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı ile birlikte düzenlediği "Açılış Toplantısı"yla,  6 ay sürecek proje çalışmalarına başladı

İl AB Daimi Temas Noktası görevini yürüten Vali Yardımcısı Fikret Deniz, açılış konuşmasında Avrupa Birliği sürecinin yerel düzeyde daha iyi anlaşılması ve kamuoyunun AB ile ilgili konularda doğru bilgiye sahip olabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, katılım sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde üyelik sürecinin sağlıklı anlaşılabilmesi için AB Bakanlığı ile koordinasyon içerisinde çalıştıklarını ifade etti. "Avrupa Birliği Uyum Sürecine Yerel Uyum Modeli: Adana" isimli projenin Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından 79 proje arasından uygun görülerek kabul edildiğini vurgulayan Deniz, proje ortakları Çukurova Üniversitesi ve Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ile birlikte ilin proje geliştirme kapasitesinin artırılması ve AB farkındalığının geliştirilmesi için çalışacaklarını da sözlerine ilave etti.

Avrupa Birliği Bakanlığını temsilen Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü Dr. İlksen Hilal Yıldır'ın katıldığı Adana ili AB'ye Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu ve proje açılış toplantısında,  ‘İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor' programı tanıtıldı. Dr. İlksen Hilal Yıldır konuşmasında, programın temel amacının, valilik AB birimlerinin kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi vasıtasıyla, yerelde AB farkındalığının geliştirilmesini ve illerin AB mali yardımlarından en üst düzeyde yararlanmalarının sağlanması olduğunu ifade etti. Daha sonra söz alan Proje Koordinatörü Ramazan Görgün, kısa bir sunumla projenin içeriği hakkında katılımcılara bilgi vererek gelen soruları yanıtladı.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (1924)
Print
Etkinlik Takvimi
«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !