18 Temmuz 2018 Çarşamba
 

Tamamlanan Projeler

Published on 25 Mayıs 2013 Cumartesi

Türk Yerel Medyası AB Yolunda I-II

Proje Adı:

Türk Yerel Medyası AB Yolunda I-II

Faydalanıcı:

Yerel Medya Mensupları

Uygulama Yılı:

Mayıs 2011 – Mart 2012 (Birinci Proje)

Aralık 2012 – Haziran 2013 (İkinci Proje)

Bütçe:

155.687,979 £ (Birinci Proje)

120.825,68 £ (İkinci Proje)

Uygulama Yeri:

Birinci Proje: İstanbul, Ankara, Erzurum, Elazığ, Sivas, Ordu, Şanlıurfa, İzmir, Muğla, Mersin

İkinci Proje: Afyonkarahisar, Balıkesir, Isparta, Karabük, Kayseri, Siirt, Artvin

Amaç:

Projede, AB Bakanlığı ile yerel medya arasındaki mevcut iletişim ağının daha da güçlendirilmesi, yerel medyanın, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dâhil olması amaçlanmıştır.

İçerik:

İki proje kapsamında, Türkiye’nin 17 ilinde yerel medya mensuplarının katılımıyla bölgesel bilgilendirme seminerleri düzenlendi. Bilgilendirme seminerlerinde, katılımcılar AB Bakanlığı yöneticileri tarafından, AB sürecimiz, sürecin günlük hayatımıza etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirildi. AB Bakanlığının yanı sıra, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Radyo-Televizyon Üst Kurulu ve Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından da, medyaya sağlanan olanaklar ve AB sürecindeki çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verildi. Medya mensuplarının sivil toplum kuruluşlarından yöneticiler ve temsilciler de panelist olarak seminerlerde yer aldı.

Seminerlerin tamamlanması ardından, kura ile belirlenen 17 yerel medya mensubu ile Brüksel ve Londra’ya çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Bahse konu çalışma ziyareti kapsamında, medya mensupları AB kurumlarını ziyaret etme, yetkililer ve meslektaşlarıyla bir araya gelme ve deneyimlerini paylaşma fırsatını yakaladı.

Proje Web Sitesi:

http://www.turkyerelmedyasiabyolunda.org/

Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (3179)

Author: Ünsal Genç

Categories: TAMAMLANAN

Etiketler:

 
 
© 2014 Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı · Republic of Turkey Ministry For EU Affairs