X
Equality Projesi Eğiticilerin Eğitimi Programı İtalya’nın Ferrara Şehrinde Yapıldı

Published on 6 Nisan 2018 Cuma

Equality Projesi Eğiticilerin Eğitimi Programı İtalya’nın Ferrara Şehrinde Yapıldı

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı koordinatörlüğünde yürütülen ve Antalya Valiliğinin ortak olarak yer aldığı EQUALITY isimli KA2 Stratejik Ortaklık Projesinin planlı faaliyetleri gereğince 04 - 08 Mart 2018 tarihleri arasında İtalya'nın Ferrara şehrinde Ferrara Casa di Cura Quisisana Hospital ev sahipliğinde Eğiticilerin Eğitimi Programı yapıldı.

Eğiticilerin Eğitimi Programına, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastesi'nden, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği'nden, Talesemi Hastalığı konusunda mesleki eğitimlerini artırmak ve daha sonra Antalya da yapılacak pilot eğitimlerde bilgi ve deneyimlerini aktarmak için toplam 20 doktor ve hemşire katılım sağladı. Ayrıca, projede İzleme ve Değerlendirme faaliyetlerini yürütmekte olan Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu adına Hazal Güldalı Eğiticilerin Eğitimi Programına Gözlemci olarak katıldı.

Kısa adı EQUALITY olan projede Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı e-magazin ve e-kitap hazırlanması, eğitim seminerleri düzenlenmesi ve web sitesi yapımı gibi faaliyetler gerçekleştirecek. Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği talesemik hastalar için mobil uygulamanın geliştirilmesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta takip kartlarının ve akış çizelgelerinin geliştirilmesi, İtalyan ortak doktor ve hemşirelere eğiticilerin eğitimi verilmesi,  İspanyol ortak ise ICT tabanlı eğitim modülünün geliştirilmesi görevlerini yürütecek.

Antalya Valiliği, uzun yıllardan beri yürüttüğü Avrupa Birliği projelerinden edindiği deneyim ışığında sözkonusu çokuluslu projenin program kurallarına göre sağlıklı ve başarılı bir şekilde yürütülmesine destek sağlamak yanında proje kimliği ve logosunun oluşturulması, proje izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi ile yaygınlaştırma ve kıymetlendirme faaliyetlerini yerine getirecek.


Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (47)

Author: Antalya

Categories: AntalyaHaber, ANASAYFA, Antalya İlinden Projeler

Etiketler:

 
«Ağustos 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Arşiv

 

Bizi Takip Edin !