23 Temmuz 2018 Pazartesi
 

Haber Arşivi

«Temmuz 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Arşiv

Haberler

Pazarlama, Uluslararasılaşma ve Kalkınma” Projesi 6. Ulusötesi Toplantısı Aydın ilinde gerçekleştirildi

Published on 4 Ekim 2017 Çarşamba

Pazarlama, Uluslararasılaşma ve Kalkınma” Projesi 6. Ulusötesi Toplantısı Aydın ilinde gerçekleştirildi

Erasmus+ “M.IN.D. - Marketing, Internationalization & Development (Pazarlama, Uluslararasılaşma ve Kalkınma)” Projesi 6. Ulusötesi Toplantısı Aydın ilinde gerçekleştirildi.

İtalya Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenen ve Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi olarak proje ortağı olduğumuz, M.IN.D. – Marketing, Internationalization & Development (Pazarlama, Uluslararasılaşma ve Kalkınma) Projesinin 6. Ulus ötesi toplantısı 21-22 Temmuz 2017 tarihlerinde Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Büromuzun organizasyonuyla, Aydın’da gerçekleştirildi. Kuşadası Korumar Otel’de düzenlenen toplantıya Türkiye’den  Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi proje görevlileri, Aydın Ticaret Borsası; İtalya’dan Salerno Ticaret Odası, PRISM Consulting (Eğitim Danışmanlık) S.r.l.,  FORMAPER Milan Ticaret Odası Özel Ajansı, İspanya’dan Espaitec Bilim ve Teknoloji Merkezi,  Atina Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri katıldı.

21-22 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılan ulusötesi toplantının ilk gününde,  Açık Öğretim Materyallerinin denemeleri- Pilot Eğitimleri, işletmeler için destek araçları, Şirket Çek-Uplarının uygulaması ve ihracat planları, MIND STORY (MIND Hikayesi): Prism ve Espaitec’in çalışmaları, MIND Story’nin tasarımı, oluşturulması ve güncellenmesi, izleme ve değerlendirme planı; toplantının ikinci gününde ise proje yönetimi kapsamında yapılan çalışmalar, final raporu için hazırlıklar, Çoğaltıcı Etkinliklerin (multiplier events) planlanması, Final Konferansının organizasyonu detaylarıyla görüşüldü. Proje kapsamında hazırlanan web sitesinde yayınlanan açık öğretim materyalleri üzerinden Uluslararası Pazarlama Müdürü Yetiştirme Pilot Eğitimlerine Aydın ilinden katılan 17 gencin Tarım ve Gıda alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerle eşleştirilmeleri ve gençlerin aldıkları eğitimler doğrultusunda şirketlerin uluslararası ihracat planlarını hazırlamaları konularında planlamalar yapıldı.

Proje kapsamında tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren KOBİ'lerin uluslararasılaşma, yeni ticari ağlar ve pazarlar geliştirme kapasitelerini artırmayı hedefleyen projenin http://mind.prismsrl.it/tr/ sayfasında online olarak yayınlanan açık öğretim kaynağı, 4 ünite 20 dersten oluşmaktadır. Dersleri en iyi şekilde takip eden öğrencilerle zaman zaman sistemin kullanılışıyla ilgili yüz yüze dersler de yapılmaktadır.

Pazarlama, ticaret, uluslararasılaşma, ekonomi, finans konularına ilgi duyan herkes http://mind.prismsrl.it/tr/ adresinden proje kapsamında oluşturulan web sitesine girerek üyelik oluşturabilir ve dersleri ücretsiz olarak online takip edebilir.

Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (271)

Author: Aydın

Categories: AydınHaber, AydınDuyuru, AYDIN İl Sayfası, ANASAYFA

Etiketler:

 
© 2014 Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı · Republic of Turkey Ministry For EU Affairs