25 Mayıs 2018 Cuma
 

Detaylı Arama

Filtre:

Sort by:

Filter by Categories

Yayınlar Arşivi

Ankara Valiliği ile Diyarbakır Valiliği İşbirliğinde “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi” Gerçekleştirildi

Ankara Valiliği ile Diyarbakır Valiliği İşbirliğinde “Avrupa Birliği Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi” Gerçekleştirildi

12 Mayıs 2016 Perşembe

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sosyal Etkileşim Programı (SEP) kapsamında Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun koordinatörlüğü ve Ankara Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun ortaklığı ile yürütülen “Valilik ve Kaymakamlıkların Avrupa Birliği Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Ankara Kızılcahamam’da  gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Ünsal GENÇ tarafından gerçekleştirilen AB Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi programına Ankara Valiliği ve Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosunda görevli Proje Koordinatörleri, Ankara İlçe Kaymakamlıkları AB ve Dış İlişkiler Bürosu personelleri ve Diyarbakır İlçe Kaymakamlıkları AB ve Dış İlişkiler Bürosu personelleri ve Diyarbakır İl Müdürlükleri personellerinden oluşan 27 kişi katıldı.

Ankara Valiliği AB Daimi Temas Noktası, Ankara Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERSAN, yürütülen “Valilik ve Kaymakamlıkların AB Çalışmalarında Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi”nin önemli olduğunu ifade ederek; “Bu proje Ankara ve Diyarbakır Valilikleri ve kaymakamlıklarımızın AB projeleri kapasitelerini arttırmak amacı ile İlçe kaymakamlıklarımız bünyesinde proje ekipleri oluşturulmasını ve mevcut olan Proje ekiplerinin güçlendirilmesini hedeflemiştir. Bu ekiplerin ulusal ve uluslararası kaynakların açmış olduğu proje teklif çağrılarına proje hazırlayabilecek seviyeye getirilmesi planlanmıştır. Bu amaçla siz değerli katılımcılar için bu eğitim programı hazırlanmıştır ve başarı ile yürütülmüştür. Uzun vadeli amacımız kaymakamlıklarımızın ve kaymakamlıklarımıza bağlı kurumlarımızın proje hazırlayabilen ve yürütebilen kurumlar haline getirilmesidir.” dedi.

Diyarbakır Valiliği AB Daimi Temas Noktası, Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Kürşat GÜLERYÜZ “Eğitim, bireylerin bilgi düzeyini arttıran en önemli etkinliklerden biridir. Eğitim düzeyinin yükselmesi, beşeri sermayenin dinamik, etkin ve verimli olmasını sağlamaktadır. Eğitim öncelikle bireysel bir etkinlik gibi görünse de, aslında sosyal bir olgudur. Mikro açıdan bireyi ele alan ve etkileyen eğitim, makro anlamda tüm toplumu, ülkeyi etkileyen bir süreçtir. “AB Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi”ne katılan arkadaşlarımız sadece Ankara Valiliğimiz ve Diyarbakır Valiliğimizin beşeri sermayesine değil Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınmasına katkıda bulunacak beşeri sermayeyi oluşturacaklardır.” dedi.

Ankara Valiliği AB Daimi Temas Noktası Sayın Hasan ERSAN ve Diyarbakır Valiliği AB Daimi Temas Noktası Sayın Kürşat GÜLERYÜZ tarafından, Ankara Valisi Sayın Mehmet KILIÇLAR ve Diyarbakır Valisi Sayın Hüseyin AKSOY’a ve AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent ÖZCAN’a projenin oluşturulması ve yürütülmesi esnasındaki desteklerinden dolayı şükranlarının arz edilmesinin ardından sertifika törenine geçildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Ünsal GENÇ’e, Ankara Valiliği ve Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosunda görevli Proje Koordinatörlerine teşekkür belgeleri Ankara Vali Yardımcısı Sayın Hasan ERSAN ve Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Kürşat GÜLERYÜZ tarafından verildi. Ardından “AB Metodolojisine Göre Proje Hazırlama Eğitimi”ni başarı ile tamamlayan 27 katılımcıya katılım belgelerinin verilmesinin ardından eğitim programı sona ermiştir.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (1076)

Etiketler:
 
© 2014 Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı · Republic of Turkey Ministry For EU Affairs