19 Temmuz 2018 Perşembe
 

Detaylı Arama

Filtre:

Sort by:

Filter by Categories

Yayınlar Arşivi

Diyarbakır Valiliği Avrupa Birliği’ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 Yılı Üçüncü Toplantısı Gerçekleştirildi

Diyarbakır Valiliği Avrupa Birliği’ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 Yılı Üçüncü Toplantısı Gerçekleştirildi

21 Ekim 2015 Çarşamba

AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 yılı 3.toplantısı, İl Koordinasyon Kurulu toplantısı ile eş zamanlı olarak Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirildi.

20 Ekim 2015 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Hizmet Binasında Vali Yardımcısı başkanlığında düzenlenen toplantıya kaymakamlar, kurum il müdürleri, oda temsilcileri ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Diyarbakır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yapılan sunumda; eski adı “AB Daimi Temas Noktası” olan birimimizin, İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığının  28.08.2015 tarihli talimatı ile “AB ve Dış İlişkiler Bürosu” olarak faaliyetlerini sürdürdüğü, birimimizin kuruluş amacı, faaliyet konuları, Diyarbakır’da AB tarafından desteklenen projeler, AB hibelerinin takibi ve başvuru yapılabilecek açık teklif çağrıları hakkında bilgi verildi.

Ayrıca başvuru yapılabilecek “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 15. Teklif Çağrısı” ve “İstihdam ve Sosyal Yenilik Programları (EaSI) Sosyal Hizmetler Alanında Reformları Destekleyen Sosyal Politika Yenilikleri Teklif Çağrısı” ile ilgili özet bilgileri de içeren bilgi notları katılımcılara takdim edildi.

Sayfa Görüntülenme Sayısı (1461)

Etiketler:
 
© 2014 Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı · Republic of Turkey Ministry For EU Affairs