X
KIRIKKALE VALİLİĞİNDEN KIVILCIM AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞINDAN PROJE

Published on 28 Ekim 2013 Pazartesi

KIRIKKALE VALİLİĞİNDEN KIVILCIM AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞINDAN PROJE

Yargı ve Temel Haklar AB müzakere sürecinin 35 başlığından biri ve önümüzdeki dönemde açılması muhtemel fasıllardan.

Yargı ve temel haklar alanında AB müktesebatına uyum konusunda en önemli paydaş gruplarından biri de şüphesiz avukatlar. Ancak bu güne kadar avukatlara yönelik bu konuda yürütülen projeler çok sınırlı.

Kırıkkale Valiliği, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı kapsamında desteklenen “AB Yolunda Kırıkkale” projesinde avukatlara yönelik Yargı ve Temel Haklar semineri düzenledi. 3 gün süren programda AB Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı yetkilileri 23. Fasıl ve bu alanda yapılan/yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kırıkkale Valiliği’nin düzenlemiş olduğu bu seminerin başarısı, Avrupa Birliği Bakanlığı’na ilham kaynağı oldu ve İngiltere Büyükelçiliği’nin “Avrupa’yı Birleştirme Programı”na sunulan “Avukatlar için Yargı ve Temel Haklar Projesi” 1 yıl süreyle 7 pilot ilde (Konya, Erzurum, Şanlıurfa, Siirt, Kastamonu, Manisa, Trabzon) uygulandı. Toplam 500 avukata sertifikalı eğitim verildi, bir el kitabı ve proje internet sitesi hazırlandı. Proje faaliyetleri, yurtdışı çalışma ziyareti ve kapanış çalıştayı ile tamamlanacak.

http://www.yargivetemelhaklar.org/

http://www.yargivetemelhaklar.org/docs/ythkitap.pdf

Comments (0)Sayfa Görüntülenme Sayısı (3232)

Author: Anonym

Categories: BAŞARI HİKAYELER

Etiketler:

Print

 

Bizi Takip Edin !